Çöküş Türkçe Dublaj Full izle (2004)

FRAGMANS MOD-RAPİDMOD-RAPTUMOD-OKRUMOD-VDMLYMOD-VİP
Hata Bildir ×
[wpforms id="6473" title="false" description="false"]

Film Bilgileri
3 sene önce eklendi
Çöküş Türkçe Dublaj Full izle (2004)
izlenme
IMDb: 8.2

Çöküş 2.Dünya Savaşı yaklaşık 50 milyon insanın ölümüne neden olmuş bir insanlık trajedisidir. Savaşın en büyük nedenlerinden biri olan Adolf Hitler’in ve onun eseri olan Nazi Almanya’sının son günlerini bu defa Hollywood tarafından değil bizzat Almanların gözünden anlatıyor. Almanya, Avusturya ve İtalya ortak yapımı film; izleyiciyi dünya savaşının son günlerine götürüyor.
Savaşın Sebebinin Savaşla Yok Olması
Nazi Almanya’sının Avrupa’yı yakıp yıktığı yıllardan sonra hem rejim hem de Almanya çökme noktasına gelmiştir. 2.Dünya Savaşı’nın en kanlı cephelerinden olan Doğu Cephesi’nde Nazilerin ilerleyişi durmuş ve başladığı hızla geri çekilmeye dönüşmüştür. Bu bozgunla birlikte Ruslar, Almanya’ya kadar ulaşmış ve artık Almanya içlerinde hatta Hitler’in son anlarını geçirdiği sığınağının yakınlarına kadar ulaşmışlardır. Duyduğu her mermi ve top sesi ile birlikte son anlarının yaklaştığını anlayan Hitler akli dengesini tamamen yitirmiş, gerçeklerden tamamen uzak emirlerini yağdırmaya devam etmekte ve felaketin sorumlusu olarak generallerini göstermektedir. Felaketin hızla yaklaştığını gören sadece Hitler ve generalleri değil, başlarına hayal ettiklerinden de kötü şeyler gelecek olan Alman halkıdır.
Bu film Hitler’in son anlarına kadar yanında kalarak olaylara tanıklık eden sekreteri Traudl Junge’nin gözünden anlatılmaktadır. Ayrıca Hitler rolündeki ünlü Alman oyuncu Bruno Ganz’ın muhteşem performansı eleştirmenlerden tam not almıştır. Orijinal adıyla Der Untergang (Çöküş) Hitler’i Almanların gözünden anlatmasıyla oldukça farklı bir filmdir.

Yapım Yılı:
Ülke:
Bunlara da Bakın
Yorumlar 0 Yorum
Reklamı Kapat